TurkCoder.TK
Güvenlik Kamera Teknik Servis | ÇelikNet Güvenlik Sistemleri
0555 052 90 78

Sosyal Medyada Biz}

Güvenlik Kamera Teknik Servis Hizmetleri

ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ PROFESYONEL TEKNİK SERVİSİ

ÇelikNet Güvenlik Sistemleri pofesyonel anlamda teknik servis hizmeti sunmakla birlikte, her geçen gün hizmet kalitesini artırabilmek adına kendini sürekli yenilemekte ve güncellemektedir.

Hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, cctv güvenlik kamerası sistemleri gibi güvenliğinizi sağlamak amacı ile büyük yatırımlar yaparak satın almış olduğunuz elektronik denetleme ve güvenlik sistemleriniz arızalandığı andan itibaren güvenlik riski yeniden ortaya çıkar. Bu durumun en kısa sürede çözülebimesi, sorunun giderilerek güvenlik sisteminin yeniden çalışır hale getirilmesi önemlidir. Unutulmamalıdır ki güvenlik sisteminizin çalışmadığı herhangi bir durumda yaşanan üzücü bir olay, yaptığınız bütün yatırımın boşa gittiğinin göstergesidir.

ÇelikNet Güvenlik Sistemleri olarak bizler tüm bunların bilincinde olarak, teknik servis hizmet kalitemizi en üst seviyelerde tutmaya çalışmaktayız.

 

GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMLERİ KURULUMU

Günümüzde kamera sistemlerinin kurulum ve uygulaması, basitmiş gibi görülse bile, bir kamera sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Kamera sistemlerinin kurulum aşamasında her detay, kaliteli bir görüntü ve sağlıklı bir kayıt sistemi için önemlidir.

Kamera sistemlerinin kurulumunda, kullanılacak kameranın teknik özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğunun yanı sıra örneğin kablo kalitesi, kayıt sisteminin kararlı çalışabilmesi çok önemlidir. Şu unutulmamalıdır ki, kayıtlara ulaşmak istediğinizde eğer ulaşamazsanız, büyük yatırımlarla alınmış sisteminizin hiçbir anlamı kalmamıştır.

Kamera sistemlerinde, kullanılacak kameraların ve kayıt sistemlerinin kalitesinin yanında kablo, konnektörler ve tüm görüntü taşıyıcılar önemlidir. Mükemmel görüntü kalitesine sahip çok pahalı bir kamera sistemi bilinçsiz bir şekilde örneğin yanlış bir kablo kullanılarak kurulduğunda sonuç pek sevindirici olmayabilir.  Kullanılacak kablonun uzunluğuna göre kullanılacak kablonun çeşidi özenle belirlenmelidir zira kısa mesafeli görüntü taşıyıcı kablolarla uzun mesafe görüntü taşıyıcı kablolar aynı özellikleri taşımazlar.

Kullanılacak mekanın ışıklandırması, ortam şartları ve kameranın pozisyonuna göre kesinlikle doğru özelliklerde bir kamera, doğru özelliklerde bir lens ve doğru özelliklerde görüntü taşıyıcı yardımcılar kullanılmalıdır.

Klasik video kayıt cihazları günümüzde artık yerlerini dijital kayıt cihazları ve bilgisayar tabanlı kayıt sistemlerine bırakmışlardır. Bu iki sisteminde kendilerine göre avantajları veya dezavantajları bulunur, dolayısı ile sistem satın alınmadan önce tercih doğru yapılmalıdır ki sistem verimliliği doğru yönde kullanılabilsin.

Günümüz teknolojisinde internetten görüntü transferleri çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Görüntü transferlerinde sağlıklı sonuç elde edilebilmesi birçok yardımcı teknoloji ile ölçeklendirilebilir. Genel olarak kullanılan internet görüntü transfer bağlantı şekli ADSL dediğimiz “Assimetric Digital Subscriber Line” yani “Asimetrik Sayısal Abone Hattı”dır. Tanımdaki “Asimetrik” kelimesi düşük yükleme, yüksek indirme hızını ifade eder, dolayısı ile kamera sisteminin kurulu olduğu bir yerdeki örn. 1024/256 kapasitesindeki bir bağlantı hızı sürekli bilgi gönderilmesi yapılacağı için 1024 Kbps olarak değil 256 Kbps olarak kabul edilmelidir.

İnternet üzerinden görüntü transferi uygulaması için ilk yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızdan “STATİK IP” denilen sabit bir IP numarasına sahip olmalısınız.  “Statik IP numarasına sahip olmadan görüntü transferi yapılamaz mı ?” sorunusun cevabı teknik anlamda EVET dir. Ancak internete her bağlandığınızda değişkenlik gösteren sisteminizin IP numarasına sahip olmanız gerekir. Bu çok zahmetli ve zor bir yöntem olduğundan internet üzerinden görüntü trnasferi uygulamalarında STATİK IP numaranızın olması önerilmektedir.

HIRSIZ ALARM SİSTEMİ KURULUMU

Hırsız alarm sistemlerinin sorunsuz ve uzun yıllar amacına hizmet edebilmesi için, sistemle birlikte kullanılan yardımcı malzemelerin büyük önemi vardır. Örneğin kullanılan yanlış bir kablo, kurulumdan bir süre sonra sistemin asılsız alarm vermesine sebep olur.  Asılsız alarmların bir başka sebebi de, bilinçsiz kişilerce kurulan sistemlerde kullanılan algılayıcı sistemin yanlış yerlerde ve yanlış özelliklerde kullanılmasıdır.

Özellikle ev uygulamalarında, evde sürekli yaşayan bireyler olmasından dolayı farklı bir önem arz etmektedir.  Dolayısı ile ev uygulamalarında, uygulamanın yapılacağı evin mimari yapısına göre standart hareket algılayıcılar dışında ürünler tercih etmek gerekebilir. Bu ürünlerin belirlenmesi ancak konusunda uzmanlaşmış kişilerce yapılmalıdır. Aksi halde %100 güvenlik sağlamak olanaksızlaşır ve yanlış alarmlar rahatsız edici boyutlara ulaşabilir.

Hırsız alarm sistemlerini kablosuz ve kablolu sistemler olarak iki gruba ayırabiliriz.  Kablolu sistemlerin yanında kablosuz sistemler de doğru ürünler doğru yerlerde kullanıldığında güvenli bir şekilde çalışır. Kablosuz hırsız alarm sistemleri genellikle ev uygulamalarında veya estetiğin aşırı önem gösterdiği durumlarda kullanılabilir. Teknik açıdan kablolu bir sistemle kablosuz bir sistemin sağladığı güvenliğin farklılığı yoktur. Ancak kablosuz sistemler alınırken dikkat edilmeli, dışardan herhangi bir şekilde müdahale edilip edilemeyeceği hassasiyetle araştırılmalıdır. Paradox Security Systems kablosuz ürünlerinde bugüne kadar kaydedilmiş herhangi bir güvenlik açığı yoktur.

Evlerde veya işyerlerinde evcil hayvan beslenmesi durumunda, dedektör seçimi konusunda hassasiyetle davranılmalıdır. Hayvan bağışıklığı olan hareket dedektörlerinin, kullanıldığı yer, pozisyonu ve gerekli hassasiyet ayarları özenle yapılmalıdır.

Kamera Servisi İkitelli Kamera Servisi İstoç Kamera Servisi Başakşehir Kamera Servisi Mahmutbey Kamera Servisi Güneşli Kamera Servisi Halkalı Kamera Servisi Atakent Kamera Servisi Sefaköy Kamera Servisi Kayabası Kamera Servisi Altınşehir Kamera Servisi Habibler Kamera Servisi Sultangazi Kamera Servisi Gaziosmanpaşa Kamera Servisi Bağcılar Kamera Servisi Güngören Kamera Servisi Sultançifliği Kamera Servisi Kemerburgaz Kamera Servisi Göktürk Kamera Servisi Sarıyer Kamera Servisi Zekeriyaköy Kamera Servisi Ortaköy Kamera Servisi Esenler Kamera Servisi Bahçelievler Kamera Servisi Merter Kamera Servisi Zeytinburnu Kamera Servisi Bayrampaşa Kamera Servisi Eyüp Kamera Servisi Yeşilköy Kamera Servisi Yeşilkurt Kamera Servisi Rami Kamera Servisi

248 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARAYIN