TurkCoder.TK
Analog HD (AHD) Kamera Sistemleri | ÇelikNet Güvenlik Sistemleri
0555 052 90 78

Sosyal Medyada Biz}

Analog HD (AHD) Kamera Sistemleri

KAMERA SİSTEMİ NE İŞE YARAR ??

• Caydırıcılık sağlar ve suç işlenme oranını azaltır. Suçlular kamera sistemi tarafından korunan bölgelerde suç işlemek yerine daha güvenliksiz yerleri tercih ederler. Araştırmalara göre, kamera sitemi ile korunan işletme ve mekanlarda suç işlenme oranlarının azaldığı tespit edilmiştir.
• Çalışan personelin güvenliğini sağlar. Çalışanlar bazen sinirli müşteriler ile yüz yüze iletişime geçmek zorunda kalabilirler. Bu durum çalışanları zor durumda bırakabilir. Kamera sistemi ile gözetlenen bir mekanda çalışanlara karşı müşterilerin daha kontrollü davranması ve temsilcinin bu sayede korunması sağlanabilir.
• Güvenlik görevlilerinin çalışma verimini artırır. Kamera sistemi sayesinde güvenlik görevlileri kontrol ve izleme merkezinden çok daha geniş bir alanı daha az sayıda personelle kontrol ve gözetim altında tutabilirler. Güvenlik görevlileri sayısındaki azalma işverenin maliyetlerinin azalması için önemli bir rol oynar.
• Güvenlik personeli tarafından kontrol edilmesi zor, imkansız veya insan sağlığı için tehlikeli arz eden bölgeler kamera sistemi ile gözetlenebilir. Örnek olarak kimyasal ve nükleer santraller, kanalizasyon, petrol boru hatları, soğuk hava depoları vb verilebilir.
• Kamera sisteminin kayıt özelliği işlenen bir suçun faillerinin çok daha hızlı bir şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Ayrıca işyeri, fabrika gibi mekanlarda çalışanlar arasında veya müşteriler ile çıkabilecek muhtemel kavga ve tartışmalar olayın kayıtları sayesinde problemi çözümlenmesine yardımcı olur. Kamera sistemlerinin avantajları yanında bazı eksik yanları ve dezavantajları da olabilir.
• Gözetlenen bölgenin büyük bir kısmı kameraların görüş açısında olsa bile kameraların görmediği bazı kör noktalar olabilir. Doğru kamera seçimi ve yeterli kamera sayısı ile bunun önüne geçmek mümkündür. Kameraların göremediği kör noktalarda oluşabilecek hırsızlık veya kazalar kayıt altına alınamaz. Ayrıca kameraların kör noktalarından gelecek tehlikelerle devre dışı bırakılmaları mümkün olabilir. Bu yüzden detaylı keşif yapılması çok önemlidir.
• Kamera sisteminde kullanılan kameralar doğru seçilmemişse veya görüntülerin kaliteleri düşükse, kaydedilen görüntüler işlenen suç veya kazaların aydınlatılmasında hiç bir işe yaramayabilirler.
• Kamera sisteminin 24 saat çalışması gerekmektedir. Sistemin çalışır halde olduğundan emin olmak için sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sistem kayıt etmeyebilir ve güvenliğin sağlanması konusunda bize yardımcı olamayabilir.
• Bina, park gibi halka açık bölgelerde kamera sisteminin kurulumuna karşı çıkan kişiler olabilir. Bu kişiler özel hayatlarına müdahale edildiğini savunmaktadırlar. Bazı çalışanlar işyerinin her noktasında yaşamlarının kayıt altına alınmasının insan haklarına aykırı olduğunu savunmaktadır. Bu gibi durumlarda çalışanlar bununla ilgili bildirge okutup imzalatmanız yeterli olacaktır. Kamera sistemleri sayesinde her gün yüzlerce olay aydınlatılmaktadır. Televizyon ve internette güvenlik kamerası görüntüleri sayesinde çözülen olayları görebilirsiniz.

AHD Analog HD Kamera Nedir?

AHD kamera, analog kamera sistemi altyapısını kullanarak 1 mp, 1.3 mp ve 2 mp çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. AHD kamera teknolojisi, koaksiyel görüntü kablosu üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, ahd kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi analog kamera sistemleri ile aynı altyapıyı kullanarak HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından dolayı müşterilerin tercihi arasındadır. Ahd kamera sistemi sayesinde kablo alt yapınızı değiştirmeden ip kamera netliğinde görüntü elde edebilirsiniz. Mevcut kameralarınızı ahd kameralarla, mevcut analog kayıt cihazının da ahd kayıt cihazı ile değişmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut kamera sisteminizin ahd teknolojisine geçirilmesi daha düşük maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir.

 

335 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HEMEN ARAYIN
%d blogcu bunu beğendi: